Vrste abonmajev

REDNI abonma

  • abonma ČETRTEK (1. ali 2.), PETEK (1., 2. ali 3.), SOBOTA (1. ali 2.),
  • abonma MODRI in RUMENI (nimata stalnega dneva, običajno od ponedeljka do srede),
  • abonma KONTO (nima stalnega dneva in sedeža – ob nakupu abonmaja prejmete abonmajsko izkaznico, s katero boste ob predhodni rezervaciji lahko prevzeli vstopnico za ogled posamezne abonmajske predstave; lastnik abonmaja Konto sam sledi razporedu abonmajskih predstav).

Abonmajski program obsega 5 uprizoritev (štiri domače premiere in eno gostujočo predstavo):

  1. Matjaž Zupančič: Pesmi živih mrtvecev, r. Matjaž Zupančič, črna komedija, koprodukcija s SLG Celje
  2. Vinko Möderndorfer: Tri ženske, r. Vinko Möderndorfer, sodobna drama
  3. Ferdinand von Schirach: Teror, r. Eduard Miler, sodobna drama
  4. Tadeusz Słobodzianek: Naš razred, r. Nina Rajić Kranjac, sodobna drama, koprodukcija z MG Ptuj in Mini teatrom Ljubljana
  5. Robert Harling: Jeklene magnolije, komična melodrama, gostujoča predstava Gledališča Koper in SNG Nova Gorica v rednem abonmaju

 

Abonma PLUS

  • so štiri (4) DODATNE predstave, ki si jih imetniki rednega abonmaja izberejo po svojem izboru (eno, dve, tri ali vse štiri) do zapolnitve prostih sedežev;
  • pri predstavah abonmaja PLUS sedežni red rednega abonmaja ne velja, temveč si ob vsaki predstavi izberete nov sedež.

Izbirne predstave:

  1. Neda R. Bric: Zrno soli, drama, koprodukcija z NG Tuzla
  2. Stephen Sachs: Meglica, romantična drama, SLG Celje
  3. Molière: Žlahtni meščan, satirična komedija, MGL
  4. William Shakespeare: Romeo in Julija, tragedija, SLG Celje

 

Abonma ŠPICA

  • namenjen je dijakom in študentom;
  • predstave v okviru abonmaja ŠPICA se začenjajo ob 18. uri, tako da je ogled predstav omogočen tudi dijakom in študentom iz oddaljenih krajev;
  • vpis abonmajev bo potekal septembra 2017 pri blagajni gledališča in prek šol, kjer bodo na voljo posebne prijavnice.

Abonmajski program:

  1. Matjaž Zupančič: Pesmi živih mrtvecev, črna komedija, koprodukcija s SLG Celje
  2. Ferdinand von Schirach: Teror, sodobna drama
  3. Tadeusz Słobodzianek: Naš razred, sodobna drama, koprodukcija z MG Ptuj in Mini teatrom Ljubljana
  4. William Shakespeare: Romeo in Julija, tragedija, SLG Celje
  5. Sofokles: Antigona, tragedija, SNG Drama Ljubljana

 

Abonma SOBOTNA MATINEJA

  • namenjen je najmlajšim od 3. leta starosti dalje ter njihovim staršem in skrbnikom;
  • 24 predstav se bo zvrstilo od začetka oktobra 2017 do konca marca 2018 vsako soboto dopoldan ob 10. uri.