Vrste abonmajev

REDNI ABONMAJI 2018/19

  • abonma ČETRTEK (1. ali 2.), PETEK (1., 2. ali 3.), SOBOTA (1. ali 2.),
  • abonma MODRI in RUMENI (nimata stalnega dneva, običajno od ponedeljka do srede),
  • abonma KONTO (nima stalnega dneva niti sedeža –  abonenti sami sledite razporedu abonmajskih predstav in si z abonmajsko izkaznico vstopnice predhodno rezervirate na blagajni do zapolnitve prostih mest).

REDNI ABONMA - PROGRAM = 5 uprizoritev (štiri domače premiere + ena gostujoča predstava po izbiri):

  1. David Ives: VENERA V KRZNU, r. Primož Ekart, Slovenska krstna uprizoritev
  2. Ivan Cankar: OB ZORI, r. Žiga Divjak, Krstna uprizoritev
  3. Kahlil Gibran: PREROK, r. Barbara Pia Jenič, Koprodukcija z Zavodom Senzorium, SMG Ljubljana in SSG Trst, Slovenska krstna uprizoritev
  4. Thomas Bernhard: ZABAVA ZA BORISA, r. Snežana Trišić, Slovenska krstna uprizoritev
  5. + gostujoča predstava  po lastni izbiri 

 

ABONMA ŠPICA 2018/19

  • namenjen je dijakom in študentom (ob vpisu predložite dijaško oziroma študentsko izkaznico);
  • predstave so ob 18. uri, tako da je ogled predstav omogočen tudi dijakom in študentom iz oddaljenih krajev;
  • vpis abonmajev bo potekal septembra 2018 pri blagajni Prešernovega gledališča in na šolah, kjer bodo na voljo posebne prijavnice.

ŠPICA - ABONMAJSKI PROGRAM (5 uprizoritev):

  1. Ivan Cankar: OB ZORI, r. Žiga Divjak, Prešernovo gledališče Kranj, Krstna uprizoritev 
  2. Nebojša Pop-Tasić: ONJEGIN, r. Yulia Roschina, Slovensko ljudsko gledališče Celje
  3. Avtorski projekt: STENICA, r. Jernej Lorenci, Prešernovo gledališče Kranj v koprodukciji z Mestnim gledališčem Ptuj
  4. Asher Kravitz: JUDOVSKI PES, r. Yonathan Esterkin, Prešernovo gledališče Kranj v koprodukciji z Mini teatrom Ljubljana
  5. The Tiger Lillies, Julian Crouch, Phelim McDermot: PETER KUŠTER, r. Ivana Djilas, SNG Nova Gorica

 

ABONMA SOBOTNA MATINEJA 2018/19

  • namenjen je najmlajšim od 3. leta starosti dalje ter njihovim staršem in skrbnikom;
  • od začetka oktobra 2018 do konca marca 2019 se bo zvrstilo 24 predstav, vsako soboto dopoldan ob 10. uri.