49. TSD - DAN NOMINIRANCEV

49. TSD – Dodatni program - Bralne uprizoritve
Dan nominirancev bo potekal na lokaciji SLOGI, Ljubljana

Slovenski gledališki inštitut (SLOGI), UL Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

Dan nominirancev na Tednu slovenske drame je dogodek, namenjen celostni predstavitvi nominirancev za Grumovo nagrado, sestavljajo pa ga bralne uprizoritve nominiranih dramskih besedil in vodeni pogovori o njih. Bralne uprizoritve pripravljajo obetavni mladi režiserji skupaj z igralskim ansamblom Prešernovega gledališča Kranj in študenti dramske igre UL AGRFT, na pogovorih pa sodelujejo avtorji, člani žirije za Grumovo nagrado, visokošolski profesorji, umetniški vodje, dramaturgi, režiserji ... Pomemben del zavzema aktivno sodelovanje publike, ki z avtorji in gosti deli svoje videnje besedila. Letošnje pogovore z avtorji bo vodila teatrologinja Ana Perne (Slovenski gledališki inštitut).

Nikakor ne smemo pozabiti, da je zasnova festivalskega (popol)dneva, ki je v celoti namenjen najboljšim besedilom nove slovenske dramatike, usmerjena v predstavitev avtorjev in odpira prostor za dialoško preizpraševanje stanja izvirne dramatike v slovenskem gledališkem prostoru, njenega uprizarjanja, interpretacije in razvoja.

Dan nominirancev je tekom let postal prepoznavna platforma, ki pomaga širiti zavest o pomembnosti (in aktualnosti) nove dramatike, tudi s spodbujanjem izmenjave mnenj, saj lahko v odprtosti in povezovanju bogatimo drug drugega – in slovensko dramsko pisavo.

Program bralnih uprizoritev na dnevih nominirancev:

Ponedeljek, 1. 4., ob 16.00, SLOGI, Ljubljana 

Vinko Möderndorfer: An ban pet podgan

Režiserka: Maša Pelko
Dramaturg: Rok Andres
Lektorica: Maja Cerar
Zasedba: Aljoša Ternovšek, Vesna Jevnikar, Vesna Slapar, Borut Veselko, Blaž Setnikar, Gal Oblak

Nejc Gazvoda: Tih vdih

Režiserka: Maša Pelko
Dramaturg: Rok Andres
Lektorica: Maja Cerar
Zasedba: Vesna Jevnikar, Darja Reichman, Blaž Setnikar, Vesna Slapar, Aljoša Ternovšek, Beti Strgar

Jure Karas: Realisti, kabaret za pet igralcev, pijanca in občinstvo

Režiserka: Mojca Madon
Dramaturg: Rok Andres
Lektorica: Maja Cerar
Zasedba: Miha Rodman, Blaž Setnikar, Aljoša Ternovšek, Beti Strgar, Gal Oblak

Sreda, 3. 4., ob 17.00, SLOGI, Ljubljana 

Žiga Divjak: Hlapec Jernej in njegova pravica

Režiserka: Mojca Madon
Dramaturg: Rok Andres
Lektorica: Maja Cerar
Zasedba: Vesna Jevnikar, Miha Rodman, Peter Musevski

Žiga Divjak, Gregor Zorc, Katarina Stegnar, Vito Weis, Iztok Drabik Jug, Alja Kapun: 6

Režiser: Luka Marcen
Dramaturg: Rok Andres
Lektorica: Maja Cerar
Zasedba: Vesna Jevnikar, Darja Reichman, Blaž Setnikar, Peter Musevski, Gal Oblak

Sreda, 10. 4., ob 18.00, SLOGI, Ljubljana 

Bralna uprizoritev besedila nagrajenega mladega dramatika/dramatičarke

April 2019
01
pon
čez približno en teden
16.00, Slovenski gledališki inštitut (SLOGI), Ljubljana
03
sre
čez približno en teden
17.00, Slovenski gledališki inštitut (SLOGI), Ljubljana
Idejna zasnova
Rok Andres
Režiserji bralnih uprizoritev
Mojca Madon, Maša Pelko in Luka Marcen
Voditeljica pogovorov
Ana Perne